کسب درآمد از مهر گیفت
کالا در لیست مقایسه
ترتیب نمایش :
اگر دقت کنید در بسیاری از خانه های ایرانی و افراد مسلمان تابلو وان یکاد منصوب به آیه چشم زخم است. باور بر این است که دارنده آیه مذکور از نظر بد در امان می ماند. در قرآن کریم به صراحت از چشم زخم چیزی گفته نشده ولی آیه مشهور وان یکاد یا روایات دیگر گویای وجود آن است. اما این باور چقدر درست است و آیا چشم زخم دلیل علمی دارد یا خیر؟

برای دانستن جواب این سوالات و مطالب مرتبط دیگر با انتشارات پیام مهر عدالت (مهر گیفت) همراه باشید.

چشم زخم و دلیل وجود آن بر مبنای علمی

اعتقاد به چشم زخم از قدیم نه تنها در میان ایرانیان و مسلمانان رایج است. بلکه در بین فرهنگ های مختلف نیز دیده می شود. و به همین منظور از دعا و تابلو وان یکاد در خانه یا محل کار از آن استفاده میکنند.
از نظر بسیاری از کارشناسان روانشناسی، مردم‌شناسی، جامعه‌شناسی و دیگر متخصصان. وجود چشم زخم خرافه ای بیش نیست. اما هر چند این امر یک نظریه رد شده است ولی همچنان در بسیاری از کشورها نیز به وجود آن اعتقاد دارند. اما وجود ارتعاش و انرژی های مثبت منفی در این عالم کاملاً ثابت شده و در جریان است.

برخی دانشمندان نیز به تازگی عقیده خود را اظهار داشته اند که چشم ها. دارای یک نیروی مغناطیسی خاصی است که مانند اشعه لیزر عمل می کند. حتی اعضای بدن نیز دارای نیروهایی فوق العاده است مانند مغز که تاثیراتی را ساطع و اعمال می کند.

چشم زخم در قرآن و رفع آن با تابلو وان یکاد

در قرآن آیه های متعددی وجود دارد که به وجود چشم بد اشاره می کند. در داستان حضرت موسی (علیه السلام) و مبارزه او با جادوگران مصری این آیه در قرآن آمده است:
قالَ أَلْقُوا فَلَمَّا أَلْقَوْا سَحَرُوا أَعْيُنَ النَّاسِ وَ اسْتَرْهَبُوهُمْ وَ جاؤُ بِسِحْرٍ عَظِيمٍ. < بنابراین با حرکت طناب ها و ریسمان ها در چشمان مردمان تصرف شده. و در جان ایشان وحشت و ترس افکنده می شود. >

با دقت در آیه میتوان فهمید که شخص می تواند با اعمالی در چشم دیگران تصرف کرده و بر روی وی تاثیر بگذارد. بنابراین داشتن یک دعا یا تابلو وان یکاد در منزل یا محل کار می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

در ماجرایی دیگر قرآن فرموده است: وَلَوْ فَتَحْنَا عَلَیْهِم بَاباً مِّنَ السَّمَآءِ فَظَلُّواْ فِیهِ یَعْرُجُونَ. و اگر از آسمان درى بر روى آنان بگشاییم تا همواره در آن بالا روند. (14)

لَقَالُواْ إِنَّمَا سُکِّرَتْ أَبْصَارُنَا بَلْ نَحْنُ قَوْمٌ مَّسْحُورُونَ. قطعاً مى‏ گفتند در حقیقت ما چشم‏ بندى شده‏ ایم بلکه ما قومى جادو شده ‏ایم (15)

کافران مکه در مقابل معجزه های پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بر این باور بودند. که چشمانشان در برابر مشاهده گشایش درهای آسمان مسحور شده. و در حقیقت پیامبر در چشمان ایشان تصرف کرده تا نتوانند حقیقت و واقعیت را از خیال جدا کنند.

مهم ترین آیه برای دفع چشم زخم با تابلو وان یکاد

یکی از مجرب ترین و مهم ترین آیات موجود برای چشم زخم، سوره قلم آیه 51 سوره قلم ( و ان یکاد) است که درباره پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) آمده است. که کافران در تلاش بوده اند تا چشم زخمی به پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) رسانده و ایشان را به قتل برسانند. و دعوت ایشان به اسلام را متوقف سازند. برای همین کافران از ساحران و جادوگران برای این کار بهره جستند.

وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ (51) و آنان که کافر شدند چون قرآن را شنیدند چیزی نمانده بود که تو را چشم بزنند. و می گفتند او واقعاً دیوانه ای است. حال آنکه [قرآن] جز تذکری برای جهانیان نیست.

با این آیه قرآن در میابیم که چشم زخم از دیدگاه دینی و معنوی وجود دارد. و در آینده ای نه چندان دور نیز علم وجود آن را به صورت کامل تایید خواهد کرد. قرآن معجزه بشریت است و رسیدن به حقایق آن مدت زیادی خواسته و علم از درک تمامی آیات آن عاجز است.
شما می توانید با خرید دعا و تابلو وان یکاد و نصب آن در منزل یا محل کار، خود را از چشم زخم در امان نگه دارید. یا به عنوان هدیه برای دیگران خریده و تقدیم کنید.

چشم بد از نظر معصومین

امام علی (علیه السلام) فرموده است: چشم زخم یا چشم کردن حق است و واقعیت دارد. (نهج البلاغه ، ترجمه فیض الاسلام ، کلمات قصار ، ش 400)

هر گاه کسی از شما انسان یا چیز زیبایی را دید و از آن خوشش آمد بگوید: آمنت بالله و صلی الله علی محمد و آله. در این صورت چشم او تأثیر منفی نخواهد داشت. (ج60، ص18)

امام صادق (علیه السلام) نیز در کلامی گفته اند: «تاثیر چشم زدن حق است و امین نیستی که چشم تو در خودت یا در دیگری تاثیر کند. پس اگر از تاثیر چشم می ترسی سه مرتبه بگو: ماشاء الله لا قوة الا بالله العلی العظیم.

اگر یکی از شما زینتی بکند و خوش آیند باشد چون از منزل خود بیرون رود سوره فلق و ناس بخواند تا از چشم به او ضرر نرسد.» (بحارالانوار 63/25 ح22، ح23)

امام رضا (علیه السلام) می فرماید: هرگاه تو را چشم زنند. کف دستت را مقابل صورتت قرار ده و سوره حمد و قل هو الله احد و معوذتین را قرائت کن. و هر دو کف را به صورتت بکش .خداوند تو را از گزند آن حفظ می کند. (مکارم الاخلاق، ص 474)

خرید تابلو وان یکاد از انتشارات پیام مهر عدالت

تابلوهای موجود در روی سایت از جنس MDF و مزین به سوره قلم آیه 51 منسوب به دعای وان یکاد. با قیمت مناسب و در رنگ و طرح های مختلف موجود است. و با سفارش و خرید از مهر گیفت می توانید تخفیف بگیرید. اگر شما نیز به وجود چشم بد اعتقاد داشته و میخواهید از آن در امان باشید. این تابلو را در محلی که هستید بر روی دیوار نصب کنید تا در معرض دید باشد.
 
 
پشتیبانی و مشاوره
سلام !
برای پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.