سوالات متداول

* فرق بین کاغذ تحریر و گلاسه در چیست؟

کاغذ تحریر دارای سطحی بافت دار و با قدرت جذب بالا می باشد که  معمولا در چاپ های رنگی از نوع جوهر افشان و یا مرکبی ،  به علت جذب و نفوذ رنگها به داخل بافتهای کاغذ ، رنگها کمی کدر شده و شفافیت خود را از دست می دهند اما در مواردی که نیاز به نوشته شدن متن باشد از این نوع استفاده می کنند. کاغذ هایی که روزمره از آن ها استاده می کنیم از این نوع اند.

اما کاغذ گلاسه که سطحی روغنی و براق دارد به خاطر صاف و براق بودن سطح و نداشتن بافت و عدم جذب و کشش مرکب به داخل بافتها ،  باعث می شود که مرکب بر روی سطح کاغذ بماند ، براق بودن سطح نیز باعث شفافیت رنگها و در نتیجه بالا رفتن کیفیت و مطلوبیت چاپ می شود .* کاغذ پوست پیازی چه نوع کاغذی است؟
همان کاغذ تحریر است با بافتی محکمتر و البته نازک تر که کیفیتی به نسبت بهتر از کاغذ تحریر دارد؛ سبک است و جلوه ای زیبا دارد.* منظور از سایز پالتویی، رقعی، وزیری و ... چیست؟

رایج ترین قطع وزیری است. اندازه کتاب‌های دانشگاهی و علمی از این نوع است یعنی ۱۷.۵*۲۵ سانتیمتر.

سایز بعدی  رحلی است که مجلات و کتاب‌های نفیس و کتاب‌های کمک‌آموزشی و پایان‌نامه‌ها از این نوع است. این قطع ۲۵*۳۵ سانتیمتری است.
 

به کتاب‌های قصه‌ای که خوانده اید دقت کنید، به این ابعاد قطع رقعی می‌گویند کتبی در ابعاد ۲۲.۵*۱۵ سانتی متر.

 قطع بعدی جیبی است که در دو اندازه بزرگ ۱۲.۵*۱۷.۵ و اندازه کوچک ۱۱.۵*۱۵ می باشد.

و همچنین نیم جیبی در سایز ۱۲.۵*۱۰.
 

قطع خشتی  در اندازه ۲۳*۲۳ اندازه محبوب برای کتاب‌های هنری، کودکان و کاتالوگ‌ها هست و برای نسخه‌های خطی از زمان‌های قدیم استفاده می‌شده است.

قطع پالتویی که در کنار جیبی از قطع‌های رایج است. در اندازه ۲۱*۱۱.۵ است که برای کتاب‌های ادبی و عمومی استفاده می‌شو

 

 

* منظور از جلد گالینگور ، چرم ترمو و سلفون چیست؟

گالینگور یک لایه کاغذی است که بر روی آن پی وی سی لمینت میشود و ضخامت آن نسبت به چرم و ترمو نازک تر میباشد.گالینگور از نظر رنگبندی و طرح تنوع زیادی دارد و به دلیل سازگاری با انواع چسب , در تولید جلد سررسید و كتاب مورد استفاده قرار میگیرد. به طور کلی گالینگور با کیفیت دارای سطحی لطیف تر بوده و ضخامت آن بیشتر است. گالینگور بی کیفیت پس از مدتی از محل‌هايی مانند لبه و محل باز و بسته شدن جلد دچار پارگی و زدگی می شود.

چرم ترمو نوع با كيفيت تر چرم مصنوعی است که ظاهری لطیف تر و زیباتر دارد و هنگامی که داغکوبی روی آن انجام می شود این نوع چرم ترمو کمی سوخته و تغییر رنگ می دهد که نمایشی بسیار زیبا و پر جلوه به آرم و یا نوشته داغی شده می بخشد . نمایی تقریباً شبیه به هنر سوخت است که از هنرهای کهن ایرانی است. از این رو این نوع چرم ترمو محبوبیت عام یافته و برای جلد قرآن، کتب نفیس، سررسید و سالنامه مورد استفاده بسیار قرار می گیرد. توجه فرمایید که چرم های ترمو معمولی فاقد این حالت سوختگی و برگرداندن رنگ هستند و مقبولیت بسیار چرم ترمو به دلیل همین تفاوت است.

در جلدهای سلفونی شما میتوانید تمامی موارد دلخواه خود را به صورت ۴ رنگ بر روی کاغذ گلاسه ۱۵۰ گرمی چاپ کنید. بعد از مرحله چاپ یک لایه سلفون بر روی آن اضافه میشود که باعث استحکام بیشتر کاغذ میشود تا دچار پارگی و زدگی نشود. استفاده از خدمات تکمیلی مانند طلا کوب،uv موضعی و سلفون های مختلف به شکیل تر شدن این نوع جلد کمک میکند.

جلد چرم مصنوعی بسیار شبیه به چرم طبیعی می باشد اما قیمت آن نسبت به چرم طبیعی بسیار پایین تر است. همچنین تنوع رنگ این محصول نسبت به چرم طبیعی بسیار بالاتر است. بدین معنی که چرم مصنوعی خام را می توان تقریبا با هر رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرده و در تولید كتاب و سررسید مورد استفاده قرار داد. با این حال انتخاب رنگ چرم مصنوعی محدود به تنوع رنگی است که تولید کننده سررسید در اختیار داشته و یا می تواند برای شما تهیه کند.

استفاده از جلد چرم طبیعی در تولید سررسید و کتاب نفیس مخصوصا در تیراژ انبوه بسیار به ندرت صورت می گیرد. علت آن نیز قیمت بسیار بالای چرم طبیعی و دشواری عملیات تولید جلد با آن است. با این حال در صورتی که تولید کننده ای این گزینه را در اختیار شما قرار دهد و شما نیز تمایل به تهیه سررسیدی لوکس با قیمت بالا داشته باشید ، سررسید با جلد چرم طبیعی یکی از بهترین اتخاب های شما خواهد بود.* درهنگام کار نکردن قلم قرآنی چه باید کرد؟
در قسمت پایین قلم زیر دکمه ها دو حفره وجود دارد که یکی مربوط به میکروفون دستگاه ودیگری مربوط به کلید ریست می باشد که با rst مشخص شده است. هنگامی که قلم کار نکرد یا چراغ  آن روشن ماند و به اصطلاح هنگ کرد با قرار یک سوزن در حفره ریست و فشردن آن  کلید ریست داخلی دستگاه عمل کرده و دستگاه بازنشانی می شود.* کاغذ عطری (معطر) چیست؟
کاغذ عطری نوعی کاغذ وارداتی است که بافت آن با کاغذ معمولی فرق دارد و دارای لایه های زیرین است؛ این کاغذ حین مرحله پخت وارد حوضچه پخت عطر شده و لحظاتی آنجا می ماند که عطر خوش بویی به خورد آن رفته و بعد از خروج از حوضچه مراحل برش و چاپ روی آن انجام می شود. به علت ضخیم تر بودن کاغذ و وجود آن لایه های زیرین که حالت ابر و بادی دارد ماندگاری عطر آن بسیار بالا است و حداکثر به 15 سال می رسد.


 

 
چاپ یادبود بر روی قرآن و مفاتیح
بسته 5جلدی
شعار فروش
تخفیف عمده 50درصد
پشتیبانی و مشاوره
سلام ! برای پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.