کالا در لیست مقایسه
ترتیب نمایش :

نحوه ختم قرآن

نحوه ختم قرآن به دو صورت است:

  1. ختم انفرادی
  2. ختم گروهی در ختم انفرادی احادیثی آمده است که مدت ختم انفرادی را نشان می دهد از بین مدت های مختلفی که در روایت ها است بهترین زمان یک ماه است.

بر این اساس روزی یک جزء قرآن خوانده شود ما حتی میتوانیم در کمترین مدت زمان هم قرآن را هم ختم کنیم.

دستورهایی در مورد ختم قرآن:

قرآن کتاب خدا و برنامه زندگی بشر برای تکامل است، پس شایسته است انسان وقتی آن را قرائت میکند در آن تدبر و تعمق داشته باشد و به خواندن سریع و گذرای آن اکتفا نکند.در ضمن  این دستور در ماه  رمضان تغییر کرده است، در این ماه حداقل زمانی که برای ختم قرآن در نظر گرفته شده است، سه روز است. دلیل این دستور نیز فضیلت و اجر زیاد روزها و شب های ماه مبارک رمضان است.

اثرات و برکات ای کتاب :

برکات و اثراتی که از ختم قرآن به دست آمده است تعداد زیادی دارد به عنوان مثال چهار مورد در ادامه این مقاله آمده است:

  1.  اطمینان قلب اولین برکت و اثر ختم قرآن است که این اطمینان قلب به خاطر  ذکر خدا هست
  2. یکی از هدف های نزول قرآن رشد معنوی انسان ها است و این را میتوان در تلاوت قرآن پیدا کرد
  3. و یک مورد در ختم قرآن به صورت گروهی هست که در واقع رقابت برای تلاوت زیاد هست
  4. یکی از عامل های خوب و محکم در روا شدن حاجات ختم قرآن است.

برای مثال از نظر معنوی :شفای مریض، از نظر مادی: رفع مشکلات مادی وغیره و تجربه های زیادی در برآورده شدن حاجات با انجام دادن ختم قرآن وجود دارد. میتوان با تلاوت 4 صفحه پیش  از نمازهای پنجگانه یک ختم قرآن در ماه مبارک رمضان داشت.

 

آيا مي توان قرآن را با ترجمه فارسي آن ختم كرد؟

قرآن کریم یک وحی از خدا برای عمل کردن وباور کردن فهمیدن است دعوت به شنیدن و تلاوت کردن وغیره یک مقدمه برای عمل است عربی زبانی است که توان تحمل بار معاني قرآن را دارد، خواندن ترجمه قرآن گر چه مفید و ارزشمند است و ثواب دارد ولي جاي تلاوت قرآن را نمي گيرد اما در مورد چاپ های قرآن  اینگونه است که اولین چاپ قرآن توسط مسلمان در سال1200صورت گرفت.

این کار را مولاعثمان در سن پیترزبورگ روسیه انجام داد ایران اولین کشور مسلمانی بودکه قرآن را چاپ کرد، قرآن چاپ مصر  درسال 1342 با نظارت اساتید دانشگاه الازهر و بر اساس روایت حفص از عاصم، تهیه و به وجود آمده بود و قابل پذیرش جهان اسلام قرار گرفت قرآنی که امروز با نام عثمان طه‏ شناخته شده است، به خط این خوش نویس سوری و بر پایه چاپ مصر است.

چگونگی تلفظ درست:

اگر بخواهیم تلفظ درست قرآن را یاد بگیریم بایداز قاریان بزرگ الگو بگیریم، عبدالباسط یکی از بهترین قاریان اسلام و هچنین مقام اول جهان را در دست داشت او همچنین نخستین رئیس اتحادیه قاریان و حافظان قرآن در مصر بوده است، معمولاً از عبدالباسط به سبب تأثیر بزرگی که در جهان اسلام داشته اند به عنوان چهار قاری مهم و قرآن در دوران معاصر نام می برند.

نکاتی مهم در مورد ختم قرآن:

علاوه بر تلفظ درست در خواندن وختم آن یک موضوع مهم دیگری نیز وجود دارد و آن هم انجام دادن ختم قرآن است که به ترتیب باشد یا فرقی نمیکند؟وقتی که ما از ابتدا شروع به خواندن قرآن می کنیم و آن را به انتها می رسانیم در واقع ما قرآن را ختم کرده و به پایان رسانده ایم دعا های بسیاری در هنگام ختم قرآن وجود دارد، دعای چهل و دوم صحیفه سجادیه از نمونه های این دعاها هستند.

خلاصه این بحث

همه ی ما میدانیم هر چقدر بیشتر با خدا ارتباط داشته باشیم همان قدر هم رنگ و بوی حضور خدا در زندگی ما بیشتر خواهد شد، یکی از راه های برقراری ارتبا با خدا خواندن قرآن هست که نحوه ختم قرآن به درستی از مسائل مهم است انتشارات پیام مهر عدالت علاوه بر راهنمایی شما در این زمینه توانسته محصولاتی را به شما ارائه دهد، که به راحتی بتوانید آیه های قر آن را با خطی درشت بخوانید و از خواندن قرآن لذت ببرید.

چاپ یادبود بر روی قرآن و مفاتیح
بسته 5جلدی
شعار فروش
تخفیف عمده 50درصد
پشتیبانی و مشاوره
سلام ! برای پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.