کالا در لیست مقایسه
ترتیب نمایش :

کتاب خیام

۴۵۰,۰۰۰ تومان
۳۶۰,۰۰۰ تومان
۲,۳۰۰,۰۰۰ تومان
۱,۸۴۰,۰۰۰ تومان
۵۴۰,۰۰۰ تومان
۴۳۲,۰۰۰ تومان
۳۰۰,۰۰۰ تومان
۲۴۰,۰۰۰ تومان
۲۱۰,۰۰۰ تومان
۱۶۸,۰۰۰ تومان
۱۴۰,۰۰۰ تومان
۱۱۲,۰۰۰ تومان
۱,۱۵۰,۰۰۰ تومان
۹۲۰,۰۰۰ تومان
۷۳۰,۰۰۰ تومان
۵۸۴,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
۲۰۰,۰۰۰ تومان
۱۶۰,۰۰۰ تومان
۱۲۰,۰۰۰ تومان
۹۶,۰۰۰ تومان
۷۹۰,۰۰۰ تومان
۶۳۲,۰۰۰ تومان
خیلی از افراد تا نام خیام را می شنوند از او به عنوان یک شاعر رباعی سرا یاد می کنند. اما وقتی از خیام وزیری سخنی به میان می آید شاید فکر کنند که نام شخصی دیگر است اما اینطور نیست. شعرهای خیام به صورت قطع وزیری با قاب چرم در انتشارات پیام مهر عدالت موجود است. که تحفه ای مناسب و زیبا برای اهل هنر و ادبیات یا افراد دیگر است.

خیام نیشابوری کیست؟

غیاث‌الدین ابوالفتح عُمَر بن ابراهیم خَیّام نیشابوری متخلص به خیام، فیلسوف، ریاضیدان، ستاره شناس و شاعر رباعی سرای ایرانی است. که در دوره سلجوقی می زیست. خیام نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا آوازه و شهرت زیادی دارد. رباعیات او به چندین زبان دنیا از جمله انگلیسی ترجمه شده و در غرب نیز جایگاه ویژه ای دارد.

رباعی را به سبک خیام وزیری بخوانید

شعرهای موجود در کتاب خیام وزیری با خط نستعلیق و مینیاتور گل مرغ نیز برای زیبایی بیشتر آن به کار رفته است. این کتاب دو زبانه بوده. و برای کسانی که دوست دارند شعر را انگلیسی نیز بخوانند مناسب است. قاب و رویه این کتاب چرم غیر طبیعی بوده و یکی از نفیس ترین و ماندگارترین اثر هنری به حساب می آید.

رباعیات چه نوع شعری است؟

رباعی یا ترانه یکی از قالب های شعر زبان فارسی است که به صورت چهارتایی یا چهارگانه سروده می شود. زبان هایی مثل ترکی، عربی، اردو نیز از این قالب استفاده می کنند. رباعی از چهار مصراع یعنی دو بیتی تشکیل شده که در مصرع های اول و دوم و چهارم. رعایت قافیه الزامی بوده و در مصرع سوم اختیاری است. از معروف ترین رباعی سرا های تاریخ خیام نیشابوری است که رباعیات خیام نامیده می شود.

نمونه ای رباعی خیام وزیری

«بردار پیاله و سبو ای دل‌جوی                فارغ بنشین تو بر لب سبزه و جوی
بس شخص عزیز را کی دهر ای مه‌روی    صد بار پیاله کرد و صد بار سبوی»

چرا باید خیام وزیری نفیس بخریم و بخوانیم؟

اولین سوال شما شاید این باشد که چرا باید شعر بخوانیم؟ باید بگویم که خواندن شعر شاید در اوایل اندکی سخت به نظر برسد. ولی بعد از مدتی میتوانید به روانخوانی برسید. شعرها بسیار پر مفهوم و با معنا هستند. شما در یک بیت میتوانید داستان شش سطری را متوجه شوید. بنابراین نه تنها وقت ما را نمیگیرد بلکه دامنه واژگان ما نیز بالا می رود. کلمات قدیمی یا نو که در شعرها به کار می رود میتواند به شما کمک کند که در سخنوری و فن بیان نیز قوی تر شوید.

خیام وزیری نیز به علت زیبایی در خط، صفحه آرایی دقیق و طراحی ظریف و مرغوب در جلد و قاب می تواند رباعی های خیام را به گونه ای برایتان جذاب کند که به هیجان آمده و حس درونی خود را ابراز کنید. شعر این ظرفیت را دارد وقتی که از بیان تفکر و یا حرف خود عاجز هستید بتوانید آن را در یک بیت ابراز کنید.

جیم موریسون گفته است: شعر می‌تواند شما را از راه‌های محدودی که می‌ بینید و حس می‌کنید رها کند.
دقیقاً هم اینطور است. شعر، تصویری غیرقابل‌ انکار در ذهن ایجاد می‌کند. و راه های جدیدی را برای تجربه و بیان تفکر به روی ما باز می کند.

خرید خیام وزیری به چه درد می خورد؟

قبل از خرید هر چیزی اول نیاز به آن توجه می کنیم سپس آن را میخریم. شاید بگویید رباعیات خیام وزیری به چه درد من یا دیگران می خورد؟

اگر دانشجوی رشته علوم انسانی یا ادبیات هستید. اگر معلم بوده و در مدارس یا دانشگاه ها تدریس می کنید. اگر باز نشسته اید و وقت آزاد زیادی دارید، اگر مشکل بیان دارید و با سخنان شما ممکن است افرادی رنجیده شود. روی شعرها می توانید حساب کنید.

شعرهایی مثل حافظ وزیری یا خیام وزیری می تواند در بیان سخن و فهماندن منظور خود. به صورت کاملا شایسته و دور از کنایه و توهین به دیگران شما را یاری کند. سخنان حکیمانهِ شعرها را دانستن نه تنها در سر کلاس باعث گرفتن نمره می شود. بلکه باعث استفاده صحیح از اوقات فراغتتان شده و چندین جمله یا بیت نیز به دیگران یاد خواهید داد. تعلیم دادن به دیگران خود یک عبادت محسوب می شود. چه بسا از فرهنگ غنی ادبی خود برای تعلیم به کودکان و دیگران استفاده کنیم.

محصولات موجود کتب خیام بر روی سایت انتشارات مهر عدالت
  • رباعیات خیام وزیری تمام مصور چرم جعبه لپتاپی
  • رباعیات خیام وزیری قابدار پلاک رنگی
  • رباعیات خیام وزیری جعبه دار چرم پلاک رنگی
  • خیام وزیری گلاسه ترمو قابدار برشی
  • خیام نیم جیبی معطر چرمی قابدار
 
 
چاپ یادبود بر روی قرآن و مفاتیح
بسته 5جلدی
شعار فروش
تخفیف عمده 50درصد
پشتیبانی و مشاوره
سلام ! برای پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.