کالا در لیست مقایسه
ترتیب نمایش :

شاهنامه

۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان
۱,۳۵۰,۰۰۰ تومان
۱,۰۸۰,۰۰۰ تومان
۵۲۰,۰۰۰ تومان
۴۱۶,۰۰۰ تومان
۷۲۰,۰۰۰ تومان
۵۷۶,۰۰۰ تومان
۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان
۹۶۰,۰۰۰ تومان
۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان
۳,۱۲۰,۰۰۰ تومان
۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان
۲,۰۸۰,۰۰۰ تومان
۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان
۳,۶۸۰,۰۰۰ تومان
۵,۵۰۰,۰۰۰ تومان
۴,۴۰۰,۰۰۰ تومان
۱,۱۰۰,۰۰۰ تومان
۹۳۵,۰۰۰ تومان
۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان
۱,۴۴۰,۰۰۰ تومان
کلیات شاهنامه:
در زمان حکومت ساسانیان حضرت فردوسی  چشم به جهان گشود، ودر آن دوران خراسان تحت تسلط سامانیان بود و جنبش های فرهنگی و اجتماعی در این منطقه ها موجب آوردن جو وطن پرستی و ایران گرایی در بین مردم ها شده بود. وقتی که در ایران ادبیات  زبان عربی بود، حضرت فردوسی، با خواندن شاه نامه با هدف و خاصیتی که داشت، زبان فارسی را حفظ کرده و پایدار نگه می دارد. شاهنامه ابو منصوری یکی از مورد های مهمی بود که فردوسی از آن برای سرودن شاهنامه از آن کمک گرفت. کتاب کلیات شاهنامه نفوذ بسیار  زیادی در گرایش  فرهنگ فارسی و عکس العمل شکوهمندی  در ادبیات داشته است.
کتاب شاهنامه یکی از عظیم ترین کتاب های فارسی است، در همه جا مورد توجه است بنداری اصفهانی برای اولین بار در سال 601 خورشیدی به زبان عربی برگرداند. از برگردان های دیگری مثل برگردان ژول مل به فرانسوی انجام شد. حضرت فردوسی موقعی کتاب شاهنامه را سرود که زبان فارسی گرفتار آشفتگی بود.
منبع داستان های شاهنامه:
در کلیات شاهنامه بعضی از بخش ها را فردوسی به گونه ای بیان کرده است که گویا یک شخص خیلی پیر آن را بیان می کند، و قطعاً یکی از افرادی بود که ابو منصور معمری برای نگارش و نوشتن ابو منصوری مامور بود. و او شخصی بود که فردوسی ایشان را به نام پیر خراسان شناسانده است.
اولین کتاب نثر فارسی با عنوان اثر مستقل  منتشر شد، و منثور بود.به خاطر این که کتاب شاهنامه به دستور و ثروت ابو منصور توسی جمع آوری شده است. و نیز به (شاهنامه ابو منصوری) مشهور است. ولی در واقع خود کتاب از بین رفته است فقط مقدمه حدود 15 صفحه در بعضی نسخه های خطی وجود دارد.
علاوه بر این شاهنامه، یک شاهنامه منثور دیگر به نام شاهنامه ابوالموید بلخی وجود داشته که گویا قبل از شاهنامه ابومنصوری تألیف یافته است، اما چون به‌کلی از میان رفته درباره آن نمی‌توان اظهارنظر کرد.
یک شاهنامه منثور دیگر با نام شاهنامه ابوالموید بلخی علاوه بر شاهنامه ای  که در بالا ذکر شد وجود دارد، که این شاهنامه قبل از شاهنامه ابو منصوری تالیف شد چون از بین رفته و نمیتوان به آن نظر دارد. بعد از آن یک شاعر دقیق و منظم در قرن چهارم برای به نظم در آوردن داستان های ملی ایران شروع به کار کرد. او در مدح برخی از امیران چغانی و سامانی شعر هایی را سرود و از سرودن آن ها جوایز با ارزشی را دریافت کرد. دقیقی به دستور نوح بن منصور سامانی یک  مأموریت دریافت کرد، شاهنامه منثور ابومنصوری را به ترتیب درآورد.
محتوای کلیات شاهنامه:

محتوای شاهنامه با ويژگی‌های خوبی که دارد موجب شده هویت ملی تا به امروز تکرار شود:
یکپارچگی سیاسی: هیچ دورانی در سر تاسر شاهنامه وجود ندارد که ایران بی فرمان روا باشد،حتی فرمانروایی همچون اسکندر که بیگانه بود را از تاریخ حذف نکرده بلکه به او هوییت ایرانی هم داده شده است.
یکپارچگی جغرافیایی: فرمان روا های ایرانی از ابتدای شاهنامه تا دوران فریدون بر کل جهان فرمان می دادند، ایران شهر از دوران ایرج به بعد تا پایان شاهنامه کانون پدیده ها است. و اگر چه در دوران مختلف مرز های ایران شهر تغییر میکند.
یکپارچگی روایاتدر کتاب شاهنامه روایات یکدست در مورد تاریخ ایران موجود است، و این به این معنی است که خواننده آن هیچ موقع با روایت های مختلف با یک پدیده واحد رو به رو نمیشود.

سخن آخر:
مهر گیفت با ارائه محصولات فرهنگی سعی در آشنایی درست در مورد کلیات شاهنامه دارد و همچنین سعی دارد محصولاتی را ارائه دهدکه هم از لحاظ کیفیت وهو از لحاظ ظاهری، متناسب و بالا باشد و امیدواریم این مقاله مورد مفید واقع شده باشد تا باعث بالا رفتن اطلاعات در مورد شاهنامه نیز باشد.
 
چاپ یادبود بر روی قرآن و مفاتیح
بسته 5جلدی
شعار فروش
تخفیف عمده 50درصد
پشتیبانی و مشاوره
سلام ! برای پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.