کالا در لیست مقایسه
ترتیب نمایش :

منتخب و ادعیه و مناجات

۱۵۰,۰۰۰ تومان
۱۲۰,۰۰۰ تومان
۱۶۰,۰۰۰ تومان
۱۲۸,۰۰۰ تومان
۱۶۰,۰۰۰ تومان
۱۲۸,۰۰۰ تومان
۱۷۰,۰۰۰ تومان
۱۳۶,۰۰۰ تومان
۱۹۰,۰۰۰ تومان
۱۵۲,۰۰۰ تومان
۱۰۶,۰۰۰ تومان
۸۴,۸۰۰ تومان
۱۶۰,۰۰۰ تومان
۱۲۸,۰۰۰ تومان
۱۶۰,۰۰۰ تومان
۱۲۸,۰۰۰ تومان
۲۰۰,۰۰۰ تومان
۱۶۰,۰۰۰ تومان
۱۷۰,۰۰۰ تومان
۱۲۷,۵۰۰ تومان
۵۰,۰۰۰ تومان
۳۵,۰۰۰ تومان
۲۰۰,۰۰۰ تومان
۱۶۰,۰۰۰ تومان
یکی از راه های رسیدن به خدا و مورد عنایت و بخشش قرار گرفتن او. پاک شدن از آلودگی ها و زشتی هاست. برای این که از گناهان خود پاک شویم. نیاز است که در مرحله اول توبه و استغفار به درگاه الهی کنیم و خالصانه از او بخواهیم تا ما را عفو کند.

حال برای اینکه به صورت صحیح و درست با کلام زیبا، خداوند را مورد خطاب قرار داده و استغفار کنیم. لازم است تا مناجات و دعاهای خاص و اثر گذاری را بخوانیم. یکی از دعاهای زیبا مناجات العابدین به معنی دعای توبه کنندگان است. دعایی که از مناجات پانزده گانه منسوب به امام سجاد (علیه السلام) می باشد.

برای خرید این محصول نفیس می توانید وارد سایت انتشارات مهر عدالت شده و از قسمت جستجو محصول مورد نظر خود را پیدا و سفارش دهید.

نگاهی اجمالی به توبه و استغفار

توبه یک کلمه عربی بوده و به معنی بازگشت است. در اصطلاحات اسلامی به معنی بازگشت از گناه و زشتی ها به سوی خداوند است. توبه وقتی وقتی قبول واقع می گردد که شخص به طور باطنی اظهار ندامت و پشیمانی کند و از کارهایی که کرده است شرمنده باشد.

استغفار در کنار توبه دارای چنین مرتبه و جایگاهی است که در بیشتر احادیث و روایات می توان آن را دید. این کلمه به معنی پوشش، محو و پاک کردن است. بازگشت از گناه و پاک کردن حساب زشت خود پیش خداوند از بهترین و شیرین حالاتی است. که یک انسان می تواند آن را تجربه کند.

اما شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه و با چه لفظ صحیحی با خداوند صحبت کنم و از او طلب عفو کنم؟ یکی از زیباترین دعاها برای طی کردن این راه مهم، مناجات العابدین امام سجاد (علیه السلام) است. امام چهارم شیعیان چنان با تضرع و التماس به درگاه خداوند تمسک می جست که چهره اش رنگ به رنگ می شد.

تمامی این دعاها در یک کتاب نفیس آوری شده و در انتشارات پیام مهر عدالت موجود است. اگر تصمیم دارید تا به خداوند نزدیک تر شوید و مراحل توبه و استغفار را بگذرانید. نیاز دارید تا این مناجات را داشته و بخوانید.

فرازی از مناجات العابدین

إِلَهِي أَلْبَسَتْنِي الْخَطَايَا ثَوْبَ مَذَلَّتِي. وَ جَلَّلَنِي التَّبَاعُدُ مِنْكَ لِبَاسَ مَسْكَنَتِي ‏. وَ أَمَاتَ قَلْبِي عَظِيمُ جِنَايَتِي. فَأَحْيِهِ بِتَوْبَةٍ مِنْكَ يَا أَمَلِي. وَ بُغْيَتِي وَ يَا سُؤْلِي وَ مُنْيَتِي. ‏فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِي سِوَاكَ غَافِراً. وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِي غَيْرَكَ جَابِراً. وَ قَدْ خَضَعْتُ بِالْإِنَابَةِ إِلَيْكَ. وَ عَنَوْتُ بِالاِسْتِكَانَةِ لَدَيْكَ‏. فَإِنْ طَرَدْتَنِي مِنْ بَابِكَ فَبِمَنْ أَلُوذُ؟

خدایا خطا‌ها و گناهان لباس خوارى بر تنم کرده. و دورى از تو جامه بیچارگى بر تنم افکنده. و بزرگ جنایتم دلم را میرانده. پس تو زنده‌اش کن به بازگشت خودت (بسوى من) اى آرزو و مقصودم و اى خواسته و آرمانم. به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نیابم. و براى شکستگیم جز تو شکسته بندى نبینم. و من بوسیله آه و ناله کردن بسوى تو بدرگاهت خاضع گشته. و با زارى کردن در برابرت خود را به خوارى کشاندم. پس اگر توام از درگاه خویش برانى در آن حال به که روآورم؟

ویژگی های مناجات العابدین نفیس

این کتاب ترجمه شده توسط الهی قمشه‌ای بوده و انواع ادعیه و برخی سوره های قرآن نیز در آن موجود است. به عنوان یک ارتباط با خدا به صورت گلچین شده و جیبی می تواند انتخاب خوبی برای کسانی باشد. که دوست دارند همراهشان باشد و جا به جایی آن آسان باشد.

در سایت مهر گیفت (انتشارات پیام مهر عدالت) این کتاب موجود بوده و با جلد سلفون سخت است تا به راحتی خراب نشده و یا پاره نشود. نوع کاغذ آن تحریر بوده و کلمات به صورت درشت است.

چرا باید مناجات کرد؟

ذکر خداوند و راز و نیاز با او باعث تاثیر در روح و روان شده و او را آرام می کند. خداوند - جلّ جلاله - می فرماید : اءُذْکُرُونی ، اءَذْکُرْکُمْ. یاد من باش ، تا اینکه من نیز به یاد تو باشم. (بقره ، ۱۲۵)

از این آیه قرآنی می توانیم نتیجه بگیریم که خداوند دوست داران کسانی است که به یاد او بوده و در رأس هر اموری او را ببیند. کسانی که همیشه به یاد خداوند بوده و با او نجوا می کنند سختی ها و بلاهای کمتری به آن ها می رسد.

چنانکه در روایت آمده که امام صادق (علیه السلام) فرمود: آیا می دانید کدام بلا طولانی و کدامیک کوتاه است؟ راوی می گوید عرض کردیم: خیر.

حضرت فرمود: هرگاه به شما، و یا به یکی از شما، (مرا یاد نمایید تا من نیز شما را یاد کنم) الهام شد که دعا کند. پس بداند که آن بلا کوتاه خواهد بود.

دوّم اینکه: دعا کردن پیش از گرفتاری، مسلّماً بلا و گرفتاری را دفع می کند. ولی با دعا کردن بعد از بلا گاهی نمی توان به امید و آرزوی خود رسید.

اگر می خواهید صحبت خوبی را با خدا داشته باشید مناجات العابدین را فراموش نکنید.
 
 
چاپ یادبود بر روی قرآن و مفاتیح
بسته 5جلدی
شعار فروش
تخفیف عمده 50درصد
پشتیبانی و مشاوره
سلام ! برای پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.