کالا در لیست مقایسه
ترتیب نمایش :
.اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که به داستان و رمان های ادبی علاقه دارید. پس باید نام داستان هزار و یک شب را شنیده باشید. در واقع این داستان تنها یک نوشته جذاب در باب خواندن نیست بلکه با آن چند هزار سال قبل سفر خواهید کرد.
و خود را در شهر های مختلف مانند بغداد و یا ایران باستان تصور خواهید نمود. این داستان از شاهی به نام شهریار نقل شده. و دختر یکی از وزیران به نام شهرزاد آن را روایت می کند.

برای آشنا شدن با این داستان باستانی و شرح وقایع آن با انتشارات پیام مهر عدالت همراه باشید.

هزار و یک شب و پیشینه آن

همانطور که گفتیم این داستان توسط شاهی به اسم شهریار نقل شده و روایتگر آن دختری به اسم شهرزاد؛ دختر وزیر است. اتفاقاتی که در داستان رخ می دهد بیشتر مربوط به شهر بغداد و ایران باستان است. نام ایران باستان این داستان از ریشه ایرانی (هزار افسان) است که وقتی به عربی ترجمه شده. ابتدا (الف خرافه) و سپس (الف لیله) خوانده شده است. و چنان‌ که حکمت می‌ گوید در زمان خلفای فاطمی مصر به صورت الف لیلة و لیله (هزار شب و یک شب) درآمده‌ است.


این داستان قبل از سلسله هخامنشی و حمله اسکندر در کشور هند به فارسی باستان ترجمه شده است. برگردانی آن پهلوی به عربی در قرن سوم هجری. در بغداد زمانی آن جا مرکز علم و ادب بود صورت گرفت. ولی متاسفانه بعد از ترجمه، اصل کتاب به زبان پهلوی از بین رفته است.
این داستان به صورت متن کامل و با قطع وزیری در جلد چرم غیر طبیعی اما نفیس. هم اکنون بر روی سایت انتشارات پیام مهر عدالت(مهر گیفت) موجود است. اگر میخواهید در خانه خود یک داستان باستانی داشته و آن را هر شب قبل خواب مطالعه کنید. میتوانید هم اکنون سفارش خود را ثبت کرده و در زمان کوتاهی دریافت کنید.

تعداد نسخه های داستان هزار افسان

این کتاب به سه نسخه تقسیم می شود که عبارت است از:
نسخه هندیاین نسخه قبل از دوره هخامنشی به زبان سانسکریت نوشته شده است.
نسخه ایرانی: این مورد نیز از نسخه هندی به زبان فارسی باستان ترجمه شده است.
نسخه عربی: این نسخه نیز در زمان هارون الرشید از زبان پهلوی به عربی برگردانده شده است.
نکته قابل تامل در داستان مذکور این است که در هر بار ترجمه. تعدادی داستان جدید نیز به آن اضافه گردیده است.

هزار و یک شب نفیس با مهر گیفت

ماجرا از این قرار است که دو شاهزاده به نام های شهریار و شاه زمان که برادر بوده اند. از همسران خود خیانت می بینند. شاه زمان تاج و تخت خود را راها کرده و به سوی دیار برادرش شهریار می رود. شهریار نیز به نیت این که بتواند از همسر خود انتقام بگیرد. هر شب با دختری هم خواب شده و قبل از اینکه صبح شود دستور قتل دختر را صادر می کرد. شهریار انقدر به کار خود ادامه داد تا این که در شهر دختری نماند. وزیر شهریار دو دختر به اسم شهرزاد و دنیازاد داشت که مسئله کشتن دختران بعد نکاح با شاه او را به شدت ترسانده بود.


شهرزاد به پدر خود پیشنهاد داد تا او را به عقد شهریار در آورد. با این که شهرزاد جان خود را در خطر می دید از شاه خواست. تا خواهر او را که برای آخرین بار هم که شده اجازه دهند برای وی قصه بگوید. زیرا هر شب با قصه های دنیازاد به خواب می رود. دنیازاد با آمدنش به قصر قصه گویی را آغاز نموده و شهریار نیز مجذوب داستان های او شده بود. بنابراین دستور مهلت داد تا فردا شب نیز دنیازاد قصه گویی کند. بدین ترتیب کشته شدن شهرزاد هر شب به شب دیگر موکول می شد. تا اینکه داستان گویی دنیازاد هر شب ادامه دار شد و ماجرا به این صورت شروع شد.

اگر شما نیز مانند بسیاری از افراد دیگر کنجکاو به این شدید که بقیه داستان چه خواهد شد. یا چه بلایی سر شهرزاد خواهد آمد. بهتر است نسخه کامل فارسی این داستان را از انتشارات پیام مهر عدالت به قیمت مناسب و بهترین کیفیت خریداری کنید.

فواید خواندن داستان و کتاب های مختلف

خواندن قصه و داستان های مختلف مهارت های شنیداری و گفتاری را تقویت می کند. بالا رفتن بهره هوشی و بیشتر شدن حافظه به دلیل درگیر کردن تخیل یکی از فواید اصلی خواندن داستان است. در داستان های دنباله دار به دلیل بهم پیوسته بودن وقایع ذهن در جستجوی آن است. تا پایان داستان را حدس بزند. به همین دلیل روح و روان برای تکوین شخصیت افراد تلاش می کند. تا تاثیر و تجربیاتی که از گشت و گذار خود در حوادث داستان به دست می آورد را بر روی خواننده بگذارد.

لذت و شیرینی که از خواندن یک داستان همراه خواننده است در ناخودآگاه او نیز تاثیر شگرفی دارد. وقتی ارتباط با یک قصه شروع می شود هوش تصویری خواننده از شخصیت ها، اجسام، محل های ذکر شده بسیار بالا می رود. حتی هوش هیجانی و عاطفی نیز در لابه لای حوادث موجود درگیر می شود. و گاه ممکن است خواننده بخندد یا گریه کند.

بالا رفتن قدرت سخنوری و استفاده بهتر از هوش زبان شناختی از دیگر فواید خواندن و شنیدن قصه است. زیرا بخش های مختلف مغز درگیر شده و اتصال های مفید مغزی ایجاد می شود. اگر میخواهید در دوران کهنسالی و پیری دچار آلزایمر نشوید پیشنهاد می شود حتما داستان یا حداقل کتاب بخوانید.


داستان هزار و یک شب نیز از آن دسته داستان هایی است که می تواند. بر روی قوه تخیل و هوش عاطفی یا تصویری شما تاثیر مستقیم بگذارد تا بتوانید در تاریخ سفر کنید.

نحوه خرید داستان هزار و یک شب

خرید این داستان و یا کتب دیگر از انتشارات پیام مهر عدالت مانند خرید های اینترنتی دیگر ساده بوده. و تنها با وارد شدن به سایت مهر گیفت می توانید از قسمت جست و جو. نام داستان را وارد کرده و یا از طریق دسته بندی هایی که مثل کتب ادبی وجود دارد. به خرید اقدام کنید و هزینه ی لازم را به صورت آنلاین از طریق درگاه پرداخت بانکی کارت های عضو شتاب، بپردازید.
 
 
چاپ یادبود بر روی قرآن و مفاتیح
بسته 5جلدی
شعار فروش
تخفیف عمده 50درصد
پشتیبانی و مشاوره
سلام ! برای پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.