کالا در لیست مقایسه
ترتیب نمایش :
همه ما در خرید کتاب معمولا به نویسنده کتاب بیشتر از قیمت و ناشر آن توجه داریم، چون اگر نویسنده کتاب حرفه ای و متخصص در آن زمینه باشد بدون شک و تردید به علم و دانش او تکیه می کنیم و با اطمینان کامل کتاب آن نویسنده را خریداری میکنیم. بر این اساس نام افرادی که در زمینه مداحی حرفه ای هستند و کتاب هایی را در زمینه مداحی نوشته اند به این ترتیب است:
 1. مجتبی عبدالهی کتاب کتیبه (مداحی ویژه محرم و صفر)
 2. شیخ محمد حسن یزدی حائری کتاب انوار الشهاده
 3. زینب محمودی کتاب گلچین مداحی محمودی
 4. ابوالفضل هادی منش کتاب اصول و آموزش مداحی
 5. محمد دین پرور کتاب بانگ نوحه
اما اگر ترک زبان هستید! دنبال الگو گرفتن از نوحه خوان های ترکی هستید؟ اصلا نگران نباشید در ترک زبان ها نیز مداحان معروف و حرفه ای وجود دارد که از سبک قدیمی نیز استفاده میکننداز جمله:
 • مرحوم منصوری
 • سید طالع برادیگاهی باکویی
 • علیرضا اسفندیاری
 • سید محمد عاملی اردبیلی
نکات حرفه ای آموزش مداحی از پایه:
در این قسمت ما با ذکر یک سری از نکات فنی و حرفه ای برای شروع کردن مداحی و تبدیل شدن به یک مداح حرفه ای به شما کمک میکنیم:
 • تقلید کردن از مداح های بزرگ:
در واقع این روش، روشی است که اکثر قاری ها و مداح های استفاده میکنند و تاثیر گذار است. و پیشنهاد ما این است که برای شروع در آغاز کار باید از مداح ها و یا قاری های حرفه ای تقلید بکنید. و همچنین کتاب هاب مداحان معروف را بخوانید برای مثال:
 1. کتاب مداحی محمد باقر منصوری
 2. کتاب مداحی سید جواد ذاکر
 3. کتاب مداحی گلچین احمدی
 4. کتاب مداحی محمود کریمی
 5. کتاب مداحی جواد مقدم
 • سال اول آغاز مداحی یک مقلد محض بمانید:
برای این که یک مداح حرفه ای بشوید ابتدا باید یک سال اول شروع از یک مداح حرفه ای تقلید کنید. و انتخاب مداحی که قرار است از تقلید کنید بسیار حائز اهمیت است. بنابر این باید نکاتی را در نظر بگیرید:
 1. دارای سطح بالای دانش
 2. رعایت خط قرمز ها
 3. دارای خلق و خوی مناسب مداحی
 4. صدا و نطق خوب داشته باشد
و حتما در مداحی های آن فرد مورد نظر حتما حضور داشته باشید، ولی لازم نیست که دقیقاً هر کاری را مثل او انجام بدهید. شما میتوانید بعد از یکسال تقلید را کنار بگذارید و وارد مرحله جدیدی از مداحی شوید، در این مرحله باید مداحانی که در زمینه های مختلف حرفه ای و متخصص هستند را پیدا کرده و از او تقلید کنید.
 • صدا سازی و آواز خوانی مرحله مهم و اساسی در آموزش مداحی از پایه:
همانطور که گفته شد مداحی نوعی از آواز خوانی هست. بنابر این اگر میخواهید مداح خوب بشوید باید لحن و صدای خوب داشته باشید. اما اصلا نگران این موضوع نباشید با تمرین های متداوم و منبع آموزشی معتبر می توان موفق شد.
 • تمرین و اجرا مرحله های آخر برای مداح شدن است:
بعد از انجام دادن مراحل ذکر شده حال دیگر باید اجرا کنید! اصلا استرس نداشته باشید بالاخره شما باید در یک مجلس اجرا کنید تا دیده شوید. اما در این حین باید به نوا های مداحان معروف نیز گوش دهید و تمرین های صدا سازی را ادامه دهید تا صدایتان جوان بماند.
 • اولین انتقاد گر خودتان باشید:
وقتی مداحی حرفه ای را آغاز کردید باید انتقاد را هم شروع کنید و اولین و بهترین کسی که میتواند انتقاد کند خودتان هستید صدای یا فلیم تان را ظبط کنید و آن را به دقت گوش کنید، و ایرادات خود را پیدا کنید و در این میان با یک استاد کاربلدهم در ارتباط باشید تا ایراد های تان به زودی رفع شود.
سخن آخر:
مداحی از کار های سخت نیز محسوب می شود چون که ما باید یکسری حرف هایی را از گذشته یا در مورد اتفاقاتی که افتاده تحویل مردم و حاضرین آن جمع بدهیم، کتاب مداحی محرم از کتاب هایی است که اتفاقاتی را نیز بیان می کند.
برای این که یک منبع یادگیری و اشعار مداحی معتبر داشته باشید، باید از یک انتشارات مطمئن خرید تان را انجام دهید، اما اصلا نگران نباشید انتشارات پیام مهر عدالت این امکان را فراهم کرده است که با اطمینان خاطر خرید کنید و به یک مداح حرفه ای تبدیل شوید.
 
 
 
چاپ یادبود بر روی قرآن و مفاتیح
بسته 5جلدی
شعار فروش
تخفیف عمده 50درصد
پشتیبانی و مشاوره
سلام ! برای پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.