کالا در لیست مقایسه
ترتیب نمایش :

کتب ادبی

۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان
۴۵۰,۰۰۰ تومان
۳۶۰,۰۰۰ تومان
۳۰۰,۰۰۰ تومان
۲۴۰,۰۰۰ تومان
۳۱۰,۰۰۰ تومان
۲۴۸,۰۰۰ تومان
۲,۳۰۰,۰۰۰ تومان
۱,۸۴۰,۰۰۰ تومان
۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان
۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۶,۸۰۰,۰۰۰ تومان
۱,۴۰۰,۰۰۰ تومان
۱,۱۲۰,۰۰۰ تومان
۶۵۰,۰۰۰ تومان
۵۲۰,۰۰۰ تومان
۴۸۰,۰۰۰ تومان
۳۸۴,۰۰۰ تومان
۶۵۰,۰۰۰ تومان
۵۲۰,۰۰۰ تومان

کتب ادبی بسیاری در تاریخ ما وجود دارد که اکثرا این کتاب ها را ابتدا بزرگتر های مان به ما معرفی کرده اند تا ما هم با قرن های گذشته آشنایی داشته باشیم، نمونه هایی از کتاب های ادبی:شمس وزیری، بوستان و گلستان، کلیات سعدی، مثنوی و معنوی، ناصر خسرو،هشت کتاب سهراب وغیره.

کتب ادبی کلیات شمس:

شمس تبریزی کتاب ها و مقاله های زیادی با مدت زمان های بسیاری نوشته بود که تا الان هم نوشته های او مفید و کار آمد است و این فرد از اشخاص تاثیرگذار نیز بود،و نه تنها وی به تنهایی نقش مهمی داشت بلکه وقتی با مولانا دیدار می کرد رخ داد های برزگی نیز اتفاق می افتاد که این دیدار هم برای مولانا تاثیر بزرگی بودو هم برای شمس وجهی دیگر داشت البته آثار شمس امروزه با ظاهری زیبا مانند شمس وزیری با جلد چرم موجود است، ازاثر های ماندگار شمس میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ملک گرسنه، تقویم شمس تبریزی
 2. شمس خاموش
 3. در جستجوی آینه
 4. شمس ناپیدا
 5. بی من مرو
 6. کیمیا خاتون
 7. من آن توام

کتب ادبی کلیات سعدی:

تعداد ترتیبی که از دوران گذشته برای آوردن اثر های مختلف و متعدد سعدی در دیوانش معمول بود به این صورت است:

رسایل منثور: که به تعداد ترتیب خود شامل مواردی همچون: رساله اوّل، مجالس پنجگانه، رساله دوم، رساله چهارم، رساله پنجم و رساله ششم می‌شود.
گلستان: گلستان اثری منثور با دیباچه‌ای دربر دارنده سپاس و ستایش خداست و پس آنگاه به هشت باب تقسیم می‌شود:درسیرت پادشاهان

 1. در اخلاق درویشان
 2. در فضیلت قناعت
 3. در فواید خاموشی
 4. در عشق و جوانی
 5. در ضعف و پیری
 6. در تأثیر تربیت
 7. در آداب صحبت

کتب ادبی بوستان سعدی:

اثر معروف سعدی و شروع شونده با ثنای خدا و سپس مدح محمد و چند فرد دیگر نظیر ابوبکربن سعدبن زنگی. بوستان به ده باب تقسیم می‌شود:

 

 • در عدل و تدبیر و رای
 • در احسان
 • در عشق و مستی و شور
 • در تواضع
 • در رضا
 • در قناعت
 • در عالم تربیت
 • در شکر بر عافیت
 • در توبه و راه صواب
 • در مناجات و ختم کتاب
 • قصاید فارسی و عربی
 • مراثی
 • ملمعات

مثلثات: شعر هایی که در آن سه زبان سروده شده‌ است.

بوستان و گلستان:

نصیحت ها و امید های سعدی و آرزو های او در کتاب بوستان بیشتر از اثر های وی جلوه گر است، در واقع بوستان دنیای راستی ها و حقیقت است. بنابر این در بوستان حق گفتن و حق شنیدن مرتبه بالایی دارد، و خلق انسان دوستانه سعدی در آن جا دیده می شود که نیمه شبی از بغداد حریق می شود کسی که خدا را شکر می گوید. بوستان سعدی مانند خونی است که در رگ ها جاری می شود و در کلمه به کلمه این کتاب احساس های انسانی و همدلی اشخاص نمایان است.

کتاب ادبی مثنوی معنوی:

کتاب مثنوی معرف به مثنوی معنوی یکی از کتاب های شعر مولانا جلال الدین محمد بلخی شاعر ایرانی است. این کتاب مشهور از 26000بیت و 6 دفتر تشکیل شده است وکتاب مثنوی معنوی یکی از بهترین و برترین کتاب های  ادبیات عرفانی کهن فارسی پس از اسلام هست و این کتاب در قالب شعری مثنوی سروده شده ودر واقع عنوان کتاب می باشد. با آن که قبل مولوی شاعر هایی دیگر مانند:عطار، سنائی از این قالب استفاده کرده بودند اما مثنوی که مولوی استفاده کرده بود سطح بالایی داشت.در این کتاب به تعداد چهارصدو بیست و چهار داستان پشت سر هم  به روش تمثیل در مورد سختی های انسان در راه رسیدن به خدا را بازگو میکند.

آثار ناصر خسرو:

ناصر خسرو در زمان های قدیم به ابومعین ناصر بن خسرو بن حارث قبادیانی بلخی مشهور بود وی  از شاعران بزرگ فارسی زبان حکیم و فیلسوف همچنین جهانگرد ایرانی بود. اودر قبادیان که از توابع بلخ بود به دنیا آمد و در مکانی به نام یمگان که از توابع بدخشان بود جان خود را از دست داد.او بر اکثر علوم عقلی و نقلی زمان ازجمله: حساب و طب و موسیقی و نجوم تبحر داشت و ایشان از آیه های قرآن کریم برای ثابت کردن عقاید خود استفاده کردو آثار او عبارتند از:

 1. دیوان اشعار فارسی
 2. روشنایی‌نامه
 3. سعادت‌نامه
 4. دلیل‌المتحرین
 5. دیوان ناصر خسرو قبادیانی
 6. جامع‌الحکمتین
 7. خوان‌الاخوان
 8. زادالمسافرین
 9. گشایش و رهایش
 10. وجه دین ،رساله ایست به نثر در مسائل کلامی و باطن و عبادات و احکام شریعت.
 11. بستان‌العقول و دلیل المتحرین.
 12. سفرنامه ناصرخسرو
 13. روشنایی‌نامه، این رساله نیز به نظم فارسی است.

کتب ادبی هشت کتاب سهراب:

سهراب سپهری شاعر، نویسنده و نقاش اهل ایران بود. او از مهم‌ترین شاعران معاصر ایران است و شعرهایش به زبان‌های بسیاری از جمله انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی ترجمه شده‌اند. اشعار سهراب در کتابی تحت عنوان کتاب هشت کتاب سهراب سپهری جمع آوری شده است.

شاعر سهراب سپهری از نویسندگان و نقاش های اهل ایران بود و هچنین جزءشاعر های مهم معاصر ایران بود. و شعر های وی به چندین زبان:ایتالیایی، اسپانیایی، و فرانسوی ترجمه شدند. و شهعر های این شاعر در کتابی به نام هشت کتاب سهراب سپهری گرد آوری شده است.

سخن آخر:

همه ی ما به فکر آینده و اتفاقات آن هستیم و مواقعی پیش می آید که باید سری به گذشته نیز بزنیم و دانستن در مورد گذشته و آنچه که برای افراد دوران قبل از ما اتفاق افتاده است برای خیلی از ما ها جالب است که خواندن کتب ادبی این علم را به ما خواهد داد. پس اگر میخواهید کتب های ادبی با بهترین کیفیت را داشته باشید و با خطی مناسب آن ها را ببینید انتشارات پیام مهر عدالت این امکان را برای مشتریان و علاقه مندان  به کتب های ادبی فراهم کرده است برای دیدن مقالات و محصولات بیشتر با مهر گیفت همراه باشید.

 

 

 

 

چاپ یادبود بر روی قرآن و مفاتیح
بسته 5جلدی
شعار فروش
تخفیف عمده 50درصد
پشتیبانی و مشاوره
سلام ! برای پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.