معرفی مراکز فروش قرآن نفیس در تهران

25 بهمن 1400 ساعت 8 و 05 دقیقه
معرفی مراکز فروش قرآن نفیس در تهران

برای خرید قرآن نفیس اولین اقدام بعد از تصمیم به خرید ،جستجوی مراکز فروش قرآن نفیس خواهد بود. هنگامی که صحبت از کتاب نفیس، قرآن نفیس و یا قرآن عروس به میان می آید شناخت مراکز فروش معتبر بسیار پراهمیت تر خواهد بود چرا که برای انتخاب یک کتاب نفیس و لوکس، دقت در جزئیات ظاهری کتاب اهمیت ویژه ای خواهد داشت و اصولا خریدارن برای اطمینان از خرید خود، خواهان بررسی آن از نزدیک خواهند بود. بنابراین برای پیدا کردن اینگونه مراکز فروش قرآن نفیس باید کمی زمان بیشتری صرف کنیم.

در این مطلب از مهرگیفت به معرفی مراکزفروش قرآن نفیس در تهران خواهیم پرداخت تا بتوانید با در دست داشتن لیستی از مراکز فروش در سریع ترین زمان قرآن نفیس مورد نظر خود را بیابید و نسبت به خرید آن اقدام نمایید. پس در ادامه با ما همراه باشید.
 

مشخصات قرآن یا کتاب های نفیس 

در ابتدا باید تعریفی از قرآن یا کتاب نفیس داشته باشیم و سپس برای انتخاب درست و مناسب این نوع از کتاب ها مشخصات دقیق قرآن نفیس و یا هر کتاب نفیس دیگری را مورد ارزیابی قرار دهیم. 
قرآن نفیس و یا کتاب های نفیس به دسته ای از کتاب هایی گفته می شود که از ظاهر، قاب و جعبه ای زیبا برخوردار هستند. این کتاب ها اصولا باید با ویژگی های چون کیفیت، خط و جنس و جزئیات دقیق و ظریف همراه باشند.

جلد کتاب

غالب کتاب هایی که تحت عنوان قران نفیس و یا کتاب نفیس ارائه می شوند از جلد طرح چرم برخوردار می باشند. البته در برخی موارد از جلد های سلفون، گالینور و یا مخمل نیز استفاده می شود. 
 کتب نفیس با چرم طبیعی نیز با تیراژ بسیار کم در برخی از انتشارات ها تولید می شود که به دلیل قیمت بسیار بالای آن، از برنامه تولید انتشاراتی ها خارج شده است.
علاوه بر جنس جلد قرآن نفیس، برای جلوه ی بیشتر از قاب یا جعبه نیز در طراحی آن ها استفاده می شود. این کار به افزایش دوام کتاب ها کمک می کند.

کاغذ قران نفیس

کیفیت کاغذ مورد استفاده در انتخاب یک قرآن نفیس بسیار حائز اهمیت است. چرا که برخی از کاغذ ها به قدری نازک و شکننده هستند که ممکن است در صورت ورق زدن و استفاده مداوم تغییر شکل داده و یا پاره شوند. 
بنابراین به این نکته دقت نمایید که پیش از انتخاب قرآن نفیس و یا هر کتاب نفیس دیگر از کیفیت کاغذ مورد استفاده در آن اطمینان حاصل نمایید. کاغذ استفاده شده در اغلب کتب نفیس غالبا گلاسه و کاغذ معطر می باشد. 

کیفیت چاپ و صحافی کتاب های نفیس

وقتی برای خرید یک قرآن نفیس به مراکز فروش قرآن نفیس در تهران سر می زنید فراموش نکنید که کیفیت چاپ را بررسی نمایید. چاپی که برای کتابهای نفیس استفاده می شود معمولا ترکیبی از چهار رنگ اصلی ( آبی، زرد، قرمز و مشکی) می باشد. در چاپ کتاب های نفیس باید به چند نکته توجه کرد:
•    وضوع و کیفیت چاپ 
•    بو ندادن مرکب استفاده شده و مرغوبیت مرکب
همچنین صحافی این گونه کتاب ها باید بسیار تمیز و با دقت بوده و دوام بالایی داشته باشد. از موارد دیگری که نیازمند بررسی دقیق است باید به چسب‌کاری کتاب، دوخت کتاب، لب برگردان روکش کتاب و غیره اشاره کرد.

 داغکوب یا طلاکوب کتب نفیس

کیفیت ضرب یا داغکوب یا طلاکوب نکته ای است که در کتاب های نفیس بسیار اهمیت دارد. ضرب باید به گونه ای باشد که تمام نقش و نگارهای اسلیمی و ایرانی تذهیب که معمولا توسط استادان زبردست طراحی شده است، بر روی کار به صورت کاملا شفاف، تمیز و قابل تفکیک باشد. 
نکته: متداول ترین قطع کتاب وزیری (۲۵*۱۷) است. بعد از آن قطع رحلی (۲۵*۳۵) و قطع جیبی (۱۲*۱۷) مورد استفاده قرار میگیرد.

خط مورد استفاده در کتاب های نفیس

در قران نفیس و یا سایر کتاب های نفیس، معمولا از سه خط تایپی، نستعلیق و نسخ استفاده می‌شود. 

ترجمه

از ترجمه های بسیاری همچون الهی قمشه ای، مکارم شیرازی، انصاریان، و ... برای قرآن کریم استفاده می شود. از میان این ترجمه‌ها، ترجمه الهی قمشه‌ای به دلیل روانی خاصی که دارد بیشتر مورد اقبال عامه مردم قرار گرفته است و مخصوصا در قرآن های نفیس رواج بیشتری دارد. شما می تواند در انتخاب و خرید قران نفیس، ترجمه مورد نظر خود را بررسی و انتخاب نمایید.

برای انتخاب یک قرآن نفیس, علاوه به موارد و جزییات اشاره شده شناخت مراکز فروش قرآن نفیس نیز بسیار با اهمیت می باشد. زیرا که انتخاب از یک فروشگاه یا انتشارات معتبر، ضمانت کننده کیفیت بالای کار خواهد بود. پس در ادامه با معرفی مراکز فروش قرآن نفیس در تهران با ما همراه باشد.

میدان انقلاب تهران

احتمالا اولین مرکز فروش کتاب نفیسی که به ذهن خطور می کند، میدان انقلاب تهران باشد. ضلع جنوبی میدان انقلاب بورس کتاب های زبان و آموزشی می باشد. وقتی به سمت شرق حرکت کنید. در حد فاصل خیابان های منیری جاوید و دانشگاه، ازچند مغازه ی کتابفروشی می توانید کتاب نفیس تهیه کنید.

خیابان جمهوری

دومین جایی که برای پیدا کردن مراکز فروش قرآن نفیس، کتاب نفیس و یا قرآن عروس در تهران می توانید به آن سر بزنید، خیابان جمهوری می باشد. برای پیدا کردن این مراکز فروش قرآن نفیس  از چهار راه مخبرالدوله به سمت میدان بهارستان حرکت کنید. دراین مسیر حتما با چند کتابفروشی که کارهای نفیس و لوکس ارائه می دهد، روبه رو خواهید شد.

کتاب فروشی های زرین کلک

یکی دیگر از مراکز فروش قرآن نفیس در تهران کتاب فروشی های زرین کلک می باشد. در این کتاب فروشی ها احتمالا بتوانید به راحتی انواع قرآن نفیس، کتاب نفیس و یا قرآن عروس را پیدا کنید.

شهر کتاب ها

در شهر کتاب های تهران یا هر جای دیگری ایران نیز، معمولا قفسه ای را کتاب های نفیس در نظر گرفته شده است. شاید بد نباشد برای پیدا کردن قرآن نفیس مورد نظرتان به شهر کتاب ها سر بزنید.

نمایشگاه دائمی انتشارات پیام مهر عدالت

شما همچنین می توانید نمایشگاه دائمی انتشارات پیام مهر عدالت واقع درتهران، ميدان انقلاب، خیابان منیری جاوید،، نسبت به خریداری کتاب مورد نظرتان اقدام نمایید.

فروشگاه های اینترنتی فروش قرآن نفیس

یکی دیگر از راه های خرید قرآن نفیس، مراجعه به مراکز فروش اینترنتی آن می باشد. خرید قران نفیس به صورت اینترنتی این امکان را برای شما فراهم می کند که به راحتی به بررسی ویژگی ها و مشخصات قرآن های نفیس از انتشارات مختلف پرداخته و با اطمینان و راحتی بیشتری خرید نمایید.
همچنین در فروشگاهای اینترنتی، شرایط برقراری ارتباط مستقیم با انتشارات عرضه کننده قرآن نفیس و دریافت اطلاعات و مشاوره نیز فراهم شده است. 
شما می توانید با مراجعه به سایت مهرگیفت انواع مختلف قرآن نفیس را بررسی و نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

سخن آخر

بی شک آنچه ارزشمند و مقدس است باید با سرمایه گذاری و ظرافت بالای هنری نیز همراه باشد. قرآن نفیس نمایانگرمفهوم عظمت قرآن و نشان دهنده اعتبار و ارزش قرآن نزد مسلمانان است. در این مطلب سعی کردیم با ویژگی های کلی یک قرآن نفیس بیشتر آشنا شوید و همچنین مراکز مهم فروش قرآن نفیس در تهران را نیز معرفی نماییم. 
 
دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
چاپ یادبود بر روی قرآن و مفاتیح
بسته 5جلدی
شعار فروش
تخفیف عمده 50درصد
پشتیبانی و مشاوره
سلام ! برای پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.