خرید دیوان حافظ نفیس

7 خرداد 1401 ساعت 13 و 45 دقیقه
خرید دیوان حافظ نفیس
کمتر خانه ای را در ایران می توان پیدا کرد که دیوان حافظ در آنجا نباشد. غزلیات حافظ که نه تنها در کشور خودمان بلکه در تمام دنیا مشهور است. هر ساله چندین هزار از این دیوان چاپ و در دسترس عموم قرار می گیرد. این شاعر پر آوازه ایرانی بیش از چند صد شعر زیبای فارسی را در قالب غزل و ... سروده است. کتاب و دیوان حافظ موجود در همه کتابخانه ها دارای شهرتی باورنکردنی است. تا جایی که در هر خانه ای می توانیم نمونه ای از این کتاب را مشاهده نماییم.

 شما می توانید برای خرید دیوان حافظ نفیس برای هدیه خاص اقدام نمایید و آن را به عزیزان خود تقدیم کنید. این یادگاری میتواند بهترین نمونه هدیه موجود باشد. در این مقاله از انتشارات پیام مهر عدالت  سعی داریم در خصوص خرید انواع دیوان های موجود از حافظ صحبت کنیم. همچنین به حافظ خوانی صحیح نیز اشاراتی خواهیم نمود. 
 
دیوان حافظ و اشعار زیبا و سنجیده خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی

دیوان حافظ مجموع اشعار شاعری به نام خواجه شمس‌الدین محمد شیرازی متخلص به حافظ است که به زبان فارسی و عربی به صورت غزل سروده شده است. از آن جا که شعرهای حافظ پراکنده بودند سال ها بعد از وفات او، شخصی به نام محمد گلندام اشعار او را جمع آوری کرد.
سالیان بسیار زیادی است که ایرانیان برای خواندن تفسیر و یا خود اشعار خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی در شب ها و روز های خاص، سری به دیوان این شاعر می زنند. دیوان حافظ به دلیل دارا بودن کلمات و ترجیح بندی های صحیح دارای معانی و تفاسیر بسیار دقیقی است. تا جایی که افراد از این اشعار استناد های بسیاری برای زندگی آینده خود خواهند داشت. در شب های مهمی مانند شب یلدا که همه افراد خانواده دور یکدیگر جمع هستند، بزرگتر ها فالی را برای افراد قرائت می کنند. نحوه صحیح فال گرفتن نیز با خواندن اشعار دیگر شعرا متفاوت است. به همین دلیل بهتر است برای این نمونه شب ها یک عدد دیوان حافظ را در خانه داشته باشید. این دیوان حافظ نفیس می تواند به عنوان هدیه ای زیبا برای عزیزان شما تهیه شده باشد. 
 


دیوان حافظ وزیری در فرهنگ ایرانیان

در فرهنگ کشور ما یلدا، بلندترین شب سال بوده و یک دقیقه از شب های دیگر طولانی تر است. خانواده های ایرانی در این موقع شب نشینی کرده و با جشن گرفتن این شب و تفال به حافظ به مصاف زمستان می روند. حافظ خوانی و فال حافظ گرفتن در این شب مرسوم بوده و رواج زیادی دارد.
کتاب حافظ را در این شب به نیت شادکامی، پیروزی و برآورده شدن آرزوهای خود باز می کنند. ولی چه شیرین می شود وقتی که دیوانی که در دست می گیریم حافظ وزیری چرم باشد. جنس چرمی که زیباترین و مرغوب ترین جلد را در بین چرم های غیر طبیعی دیگر دارد

چرا ایرانیان دیوان حافظ نفیس برای هدیه خاص تهیه می کنند؟

دادن هدیه و گرفتن هدیه، هر دو لذت بخش است، به همین دلیل در تمام دنیا افراد بسیار زیادی به یکدیگر هدیه می دهند. همین مورد سبب می شود تا با افراد ارتباط صمیمی تری داشته باشید. خرید دیوان حافظ نفیس برای هدیه خاص، یکی از مواردی است که در زمان خرید هدیه، کار را برای شما آسان تر خواهد نمود. شما می توانید برای خوشحال نمودن عزیزانتان که به محصولات علمی و فرهنگی علاقه مند هستند، دیوان حافظ را به عنوان کتابی ارزشمند تهیه نمایید. در این حالت دوستان شما می توانند با خواندن کتاب حافظ با فال و تفاسیر آن بیشتر آشنا شوند. همچنین می توانید احساس بسیار زیبایی را به عزیزان خود ببخشید. در نظر داشته باشید اگر اولین بار است اشعار حافظ را قرائت می کنید، قطعا دارای اشتباه در تلفظ خود خواهید بود. این مورد بعد از گذشت مدتی و با تمرین حافظ خوانی برطرف خواهد شد. 
 


دلایل انتخاب دیوان اشعار حافظ به عنوان هدیه

شاید با خود بیندیشید که چرا باید برای خرید دیوان حافظ اقدام کنیم؟ دلایل بسیار متنوعی می تواند سبب این خرید باشد. یکی از دلایل موجود علاقه شما و یا عزیزانتان به این دیوان است. در این حالت قطعا برای خرید دیوان اقدام خواهید نمود. گاهی نیز بعد از مدت بسیار زیادی تفکر، به این نتیجه خواهید رسید که برای خرید دیوان حافظ اقدام کنید. نه تنها این دلایل بلکه گاهی ممکن است به دلیل مقرون به صرفه بودن قیمت این محصول برای خرید آن اقدام نمایید. از طرفی توجه داشته باشید که کتاب یک از هزاران هدیه ای است که می تواند عزیزانتان را در هر کجای دنیا که باشند، به یاد شما بیاندازد. با در نظر داشتن این موارد می توانید برای خرید کتاب اشعار حافظ برای هدیه اقدام نمایید.
 
انواع دیوان حافظ موجود در بازار برای خرید 

با توجه به تنوع انواع انتشارات موجود برای چاپ کتاب ها، می توانیم نمونه های بسیار متنوعی از اشعار حافظ را در بازار مشاهده نماییم. تا جایی که ممکن است بعد از مراجعه به کتاب فروشی و در زمان خرید دیوان حافظ برای خود و یا عزیزانتان، دچار سردرگمی شوید. از مهم ترین نمونه کتاب های موجود می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
1.    دیوان اشعار حافظ چرم
2.    دیوان حافظ نفیس جعبه دار
3.    دیوان حافظ چرم قابدار
4.    دیوان حافظ پالتویی
هر کدام از این نمونه ها را می توانیم در سایت های متنوع اینترنتی و یا در سایت برتر انتشارات پیام مهر عدالت مشاهده نمایید و در نهایت برای خرید آنها اقدام کنید. در نظر داشته باشید که هر کدام از این نمونه محصولات دارای ویژگی های خاصی هستند. با توجه به علایق خود می توانید برای خرید نمونه ای از دیوان حافظ اقدام کنید. 
 
همه چیز درباره حافظ خوانی و نحوه صحیح گرفتن فال 

برای آن که در انتها فال مناسبی با نیت خود را دریافت نمایید، ابتدا باید برای گرفتن صحیح فال اقدام نمایید. بسیاری از افراد حافظ را به دلیل حفظ بودن قرآن دارای خلوص نیت می دانند و به همین دلیل به اشعار زیبای این شاعر اعتقاد دارند. برای گرفتن فال حافظ بهتر است ابتدا نیت خالصانه ای داشته باشید و یک فاتحه نثار روح حافظ نمایید. بعد از این مورد می توانید با انگشت خود یکی از صفحات ال را باز نمایید. در این حالت یکی از دو فال موجود در صفحه را انتخاب نمایید. بهتر است از فالنامه ها و دیوان حافظ هایی استفاده نمایید که دارای علائم فتحه و کسره هستند. در این حالت می توانید روش صحیح حافظ خوانی را نیز فرا بگیرید. در این زمان قطعا بعد از گذشت مدتی بهترین حافظ خوان موجود در مراسم های خانوادگی خواهید بود. 
 

قیمت دیوان شعر حافظ به چه مواردی بستگی دارد؟

یکی از مواردی که در زمان خرید هدیه بسیار مهم است، قیمت و بودجه تعیین شده برای آن هدیه است. بسیاری از افراد به دلایل مشکلات اقتصادی فراوان، قادر به تهیه نمودن هدایای گران قیمت نیستند. در این حالت باید به شما هشدار دهیم که می توانید با خیالی آسوده و با هر بودجه ای که برای خرید هدیه کنار گذاشته اید، به کتاب فروشی بروید. چرا که در رنج ها بسیار متنوعی می توانیم انواع دیوان حافظ را مشاهده و برای خرید یکی از این نمونه ها با توجه به بودجه خود، اقدام کنید. از مهم ترین مواردی که در قیمت دیوان حافظ تاثیر گذار است، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
1.    انتشارات کتاب 
2.    تعداد برگه های مورد استفاده
3.    نوع صفحات و کاغذ های استفاده شده
4.    نوع نگارش و قلم کتاب
5.    جلد کتاب
با در نظر داشتن این موارد می توانید انواع دیوان اشعار حافظ موجود را تهیه نمایید. 
 

سایت فروشگاه اینترنتی انتشارات پیام مهر عدالت، درگاهی برای خرید بهترین کتاب ها و هدایای علمی و فرهنگی

بعد از مواردی که در خصوص دیوان حافظ عنوان نمودیم، می توانید برای خرید اینترنتی و یا خرید حضوری این محصول اقدام نمایید. بهتر است در راستای خرید اینترنتی بهترین سایت ها و معتبر ترین آن ها را انتخاب نمایید. یکی از سایت هایی که می توانید با خیالی آسوده از آن برای خرید انواع دیوان حافظ اقدام نمایید، انتشارات پیام مهر عدالت است. در این حالت می توانید بهترین نمونه کتاب های مذهبی و کتاب های مهم مانند انواع دیوان حافظ نفیس را تهیه نمایید. همچنین می توانید این کتاب ها را به عنوان هدیه به عزیزانتان تقدیم نمایید. 
 
دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
چاپ یادبود بر روی قرآن و مفاتیح
بسته 5جلدی
شعار فروش
تخفیف عمده 50درصد
پشتیبانی و مشاوره
سلام ! برای پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.