آموزه هایی از زندگی فاطمه (سلام الله علیها) و حضرت علی (علیه السلام)

9 تير 1400 ساعت 9 و 59 دقیقه
آموزه هایی از زندگی فاطمه (سلام الله علیها) و حضرت علی (علیه السلام)
طرز رفتار امام علی (علیه السلام) و فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در خانه باهم و با فرزندانشان و امور منزل
فاطمه (سلام الله علیها) هیچ گاه حتی اموری را که احتمال می داد علی(علیه السلام) قادر به تدارک آنها نباشد، از او طلب نمی کرد؛ تا آنجا که از علی(علیه السلام) در رابطه با فاطمه(سلام الله علیها) نقل شده است:
به خدا سوگند که او را به خشم نیاوردم و تا هنگامی که زنده بود، او را وادار به کاری که خوشش نیاید نکردم؛ او نیز مرا به خشم نیاورد و نافرمانی هم نکرد.
امام صادق(علیه السلام) می فرماید:
علی(علیه السلام) آب و هیزم می آورد و حضرت فاطمه آرد می کرد، خمیر می ساخت و نان می پخت و آن بانوی گرامی از زیباترین مردم بود و گونه های مطهرش از زیبایی مثل گل بود. درود خدا بر او و پدر و فرزندانش باد.
سیره رفتار فاطمه(سلام الله علیها) با فرزندان خود نیز سرمشقی مناسب برای تربیت صحیح فرزندان است. ایشان به فرزندان احترام می گذاشتند و آنها را با احترام خطاب می کردند و همیشه سعی در آموزش و تربیت دینی و اخلاقی آنها داشتنددر حدیث شریف کساء حضرت فاطمه(سلام الله علیها) در پاسخ سلام فرزند خود امام حسن(علیه السلام) می فرماید: سلام برتو اى نور دیده ام و میوه دلم. و در پاسخ سلام امام حسین(علیه السلام) می فرماید: سلام بر تو اى فرزند من و اى نور دیده ام و میوه دلم.
حضرت زهرا (سلام الله علیها) فرزندان خود را همیشه برای یادگیری و تعلیم و تزکیه آماده می کرد؛ به عنوان مثال به فرزندش حسن(علیه السلام) می فرمود: به مسجد برو، آنچه را از پیامبر شنیدی فراگیر و نزد من بیا و برای من بازگو کن.
 
 

محصولات مشابه

دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
چاپ یادبود بر روی قرآن و مفاتیح
بسته 5جلدی
شعار فروش
تخفیف عمده 50درصد
پشتیبانی و مشاوره
سلام ! برای پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.